Stwórzmy park wspólnie

Ostateczny kształt parku chcielibyśmy wypracować wspólnie z Wami, mieszkańcami Lublina. My i Wy – wszyscy możemy zaproponować, co powinno znaleźć się na terenie nowego parku, co sprawiłoby największą przyjemność seniorom i frajdę dzieciom. Z czego mogliby korzystać nastolatkowie, a co zachęciłoby do wypoczynku na łonie natury, dorosłych.

Czy oprócz uporządkowania terenu zielonego, przygotowania ścieżek, ławek i innych elementów małej infrastruktury w nowym parku powinny się znaleźć: miejsce dla deskorolkarzy, ścieżki rowerowe, stacje obserwacji rzadkich gatunków zwierząt, ścianka wspinaczkowa, otwarta siłownia, domek na drzewie, plac zabaw dla dzieci starszych i młodszych, amfiteatr, biblioteczki bookcrossingowe? A może chcielibyście korzystać ze ścieżek edukacyjnych, wziąć z dziećmi udział w warsztatach ogrodniczych czy zajrzeć z pszczelarzem do ula? Czy też po prostu rozłożylibyście koc na trawie i w ramach odpoczynku od codziennej gonitwy zrelaksowalibyście się nad książką czy najnowszym numerem ulubionego czasopisma? A może dzielilibyście się na bieżąco swoimi wrażeniami na portalach społecznościowych, korzystając z punktów wi-fi?

Piszcie do nas i przesyłajcie swoje pomysły na park@gorkiczechowskie.pl

Chcielibyśmy, aby park na Górkach Czechowskich służył wszystkim mieszkańcom Lublina. Dlatego też zachęcamy wszystkich, dla których liczy się to, jak będzie wyglądał Lublin za 5, 10 czy 20 lat, do współtworzenia tej przestrzeni.

Wojciech Dzioba – prezes TBV