Kompromis

Jesteśmy lubelską firmą, my również mieszkamy w Lublinie i ważny jest dla nas rozwój naszego miasta, dlatego jako właściciel terenu na Górkach Czechowskich wyszliśmy z propozycją kompromisu dotyczącego jego zagospodarowania.

Zależy nam, żeby lublinianie dowiedzieli się, że nie chcemy zajmować żadnej nowej części terenu zielonego Górek. Chcielibyśmy móc budować mieszkania tam, gdzie teraz możemy stawiać np. biura, hale czy galerię. W podziękowaniu za taką zmianę chcemy stworzyć największy w Lublinie park – prawdziwą zieloną wizytówkę miasta. Chcemy oddać Lublinowi i jego mieszkańcom 75 hektarów Górek Czechowskich. Dodatkowo proponujemy, że stworzymy na Górkach naturalistyczny park, czyli miejsce, w którym zagwarantowana zostanie ochrona przyrody, a mieszkańcy będą mogli spędzać czas na świeżym powietrzu w centrum miasta, po prostu w sąsiedztwie swoich domów.

Teren Górek Czechowskich stanowi własność prywatną, a więc zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa to właściciel decyduje, kto i w jakim zakresie może z tego terenu korzystać. To od właściciela zależy, czy teren może być wykorzystywany przez mieszkańców miasta.

mec. Krzysztof Klimkowski – prawnik

 

Jak wyglądają szczegóły przedstawionego przez nas kompromisu?

Proponujemy zmianę funkcji 30% terenu Górek Czechowskich, na którym zgodnie z obowiązującym planem możemy realizować inwestycje o charakterze usług komercyjnych, handlowych, w tym dużych obiektów handlowych, administracyjno-biurowych czy sportowo-rekreacyjnych na mieszkania z niezbędną częścią usługową. Natomiast 70% terenu Górek Czechowskich chcemy przekazać miastu za złotówkę i przeznaczyć na ogólnodostępny naturalistyczny park. Dodatkowo gwarantujemy sfinansowanie przygotowania tego parku.